24 uur van Le Mans 2022.

Print Friendly, PDF & Email

 

<<24 uur van Le Mans 2021 24 uur van Le Mans 2022                                      

logo

 

DATUM

De 90ste editie van de 24 uur van Le Mans zal worden verreden op 11 en 12 Juni. De 24 uur van Le Mans is de derde ronde van het FIA World Endurance Championship.

 

DEELNEMERS

No.

Team

Auto

div.

Coureurs

Hypercar (5)

 

7

Toyota Gazoo Racing

Toyota GR010 Hybrid

hybride

Mike Conway

Kamui Kobayashi

José María López

8

 Toyota Gazoo Racing

Toyota GR010 Hybrid

hybride

Sébastien Buemi

Brendon Hartley

 Ryo Hirakawa

36

 Alpine Elf Team

Alpine A480-Gibson

 

 André Negrão

 Nicolas Lapierre

 Matthieu Vaxivière

708

 Glickenhaus Racing

Glickenhaus 007 LMH

 

Olivier Pla

Romain Dumas

Felipe Derani

709

 Glickenhaus Racing

Glickenhaus 007 LMH

 

Ryan Briscoe

Richard Westbrook

Franck Mailleux

LM P2 (27)

 

1

 Richard Mille Racing Team

Oreca 07-Gibson

 

Lilou Wadoux

Sébastien Ogier

Charles Milesi

3

 DKR Engineering

Oreca 07-Gibson

Pro/Am

Laurents Hörr

Jean Glorieux

 nnb

5

 Team Penske

Oreca 07-Gibson

 

Dane Cameron

Emmanuel Collard

 Felipe Nasr

9

 Prema Orlen Team

Oreca 07-Gibson

 

Robert Kubica

Louis Delétraz

Lorenzo Colombo

10

 Vector Sport

Oreca 07-Gibson

 

Nico Müller

Ryan Cullen

Sébastien Bourdais

13

 TDS Racing x Vaillante

Oreca 07-Gibson

Pro/Am

 Philippe Cimadomo

 Mathias Beche

 Bent Viscaal

22

 United Autosports USA

Oreca 07-Gibson

 

 Philip Hanson

 Filipe Albuquerque

 Will Owen

23

 United Autosports USA

Oreca 07-Gibson

 

 Alex Lynn

 Oliver Jarvis

 Josh Pierson

24

 Nielsen Racing

Oreca 07-Gibson

Pro/Am

Rodrigo Sales

 Matt Bell

Ben Hanley

27

 CD Sport

Ligier JS P217-Gibson

Pro/Am

 Christophe Cresp

 nnb

 nnb

28

 Jota

Oreca 07-Gibson

 

Oliver Rasmussen

Ed Jones

Jonathan Aberdein

30

 Duqueine Team

Oreca 07-Gibson

 

Richard Bradley

Memo Rojas

Reshad de Gerus

31

 Team WRT

Oreca 07-Gibson

 

 Sean Gelael

 Robin Frijns

 René Rast

32

 Team WRT

Oreca 07-Gibson

 

 Rolf Ineichen

 Mirko Bortolotti

 Dries Vanthoor

34

 Inter Europol Competition

Oreca 07-Gibson

 

Jakub Śmiechowski

 Alex Brundle

Esteban Gutiérrez

35

 Ultimate

Oreca 07-Gibson

Pro/Am

 Jean-Baptiste Lahaye

Matthieu Lahaye

François Heriau

37

 Cool Racing

Oreca 07-Gibson

 

Ye Yifei

Ricky Taylor

Niklas Krütten

38

 Jota

Oreca 07-Gibson

 

 Roberto González

 António Félix da Costa

 Will Stevens

40

 Graff Racing

Oreca 07-Gibson

Pro/Am

Eric Trouillet

Sébastien Page

David Droux

41

 RealTeam by WRT

Oreca 07-Gibson

 

Rui Andrade

Ferdinand Habsburg-Lothringen

 Norman Nato

43

 Inter Europol Competition

Oreca 07-Gibson

 

 David Heinemeier-Hansson

Fabio Scherer

Pietro Fittipaldi

44

 ARC Bratislava

Oreca 07-Gibson

Pro/Am

Miroslav Konopka

 nnb

Tijmen van der Helm

45

 Algarve Pro Racing

Oreca 07-Gibson

Pro/Am

James Allen

René Binder

 Steven Thomas

47

 Algarve Pro Racing

Oreca 07-Gibson

Pro/Am

John Falb

Sophia Flörsch

 nnb

48

 IDEC Sport

Oreca 07-Gibson

 

 Paul Lafargue

 Paul-Loup Chatin

 nnb

65

 Panis Racing

Oreca 07-Gibson

 

Julien Canal

Nico Jamin

 Job van Uitert

83

 AF Corse

Oreca 07-Gibson

Pro/Am

 François Perrodo

 Nicklas Nielsen

 Alessio Rovera

LM GTE Pro (7)

 

51

 AF Corse

Ferrari 488 GTE Evo

 

 Alessandro Pier Guidi

 James Calado

 nnb

52

 AF Corse

Ferrari 488 GTE Evo

 

 Miguel Molina

 Antonio Fuoco

 nnb

63

 Corvette Racing

Chevrolet Corvette C8.R

 

 Antonio García

Jordan Taylor

Nicky Catsburg

64

 Corvette Racing

Chevrolet Corvette C8.R

 

Tommy Milner

Nick Tandy

Alexander Sims

74

 Riley Motorsports

Ferrari 488 GTE Evo

 

 Felipe Fraga

 Sam Bird

 Shane van Gisbergen

91

 Porsche GT Team

Porsche 911 RSR-19

 

Gianmaria Bruni

Richard Lietz

 Frédéric Makowiecki

92

 Porsche GT Team

Porsche 911 RSR-19

 

Michael Christensen

Kévin Estre

 Laurens Vanthoor

LM GTE Am (23)

 

21

 AF Corse

Ferrari 488 GTE Evo

 

Simon Mann

Christoph Ulrich

 Toni Vilander

33

 TF Sport

Aston Martin Vantage AMR

 

Ben Keating

Florian Latorre

 Marco Sorensen

46

 Team Project 1

Porsche 911 RSR-19

 

Matteo Cairoli

Mikkel O. Pedersen

Nicolas Leutwiler

54

 AF Corse

Ferrari 488 GTE Evo

 

Thomas Flohr

Francesco Castellacci

Nicholas Cassidy

55

 Spirit of Race

Ferrari 488 GTE Evo

 

Duncan Cameron

Matt Griffin

David Perel

56

 Team Project 1

Porsche 911 RSR-19

 

Brendan Iribe

Ollie Millroy

Ben Barnicoat

57

 Kessel Racing

Ferrari 488 GTE Evo

 

 Takeshi Kimura

 Axcil Jefferies

 nnb

59

 Inception Racing

Ferrari 488 GTE Evo

 

Alexander West

 nnb

 nnb

60

 Iron Lynx

Ferrari 488 GTE Evo

 

Claudio Schiavoni

 Matteo Cressoni

Giancarlo Fisichella

61

 AF Corse

Ferrari 488 GTE Evo

 

 Louis Prette

 Vincent Abril

 nnb

66

 JMW Motorsport

Ferrari 488 GTE Evo

 

Giacomo Petrobelli

nnb

 nnb

71

 Spirit of Race

Ferrari 488 GTE Evo

 

 Franck Dezoteux

Pierre Ragues

Gabriel Aubry

75

 Iron Lynx

Ferrari 488 GTE Evo

 

 Andrea Piccini

 nnb

nnb

77

 Dempsey-Proton Racing

Porsche 911 RSR-19

 

 Christian Ried

 Sebastian Priaulx

 Harry Tincknell

79

 WeatherTech Racing

Porsche 911 RSR-19

 

Cooper MacNeil

nnb

 nnb

80

 Iron Lynx

Ferrari 488 GTE Evo

 

 Matteo Cressoni

nnb

 nnb

85

 Iron Dames

Ferrari 488 GTE Evo

 

 Rahel Frey

Michelle Gatting

Sarah Bovy

86

 GR Racing

Porsche 911 RSR-19

 

Michael Wainwright

Ricardo Pera

Ben Barker

88

 Dempsey-Proton Racing

Porsche 911 RSR-19

 

 Fred Poordad

 Patrick Lindsey

 nnb

93

Proton Competition

Porsche 911 RSR-19

 

 Michael Fassbender

 Matt Campbell

 nnb

98

 Northwest AMR

Aston Martin Vantage AMR

 

Paul Dalla Lana

Nicki Thiim

 nnb

99

Hardpoint Motorsport

Porsche 911 RSR-19

 

 Rob Ferriol

 nnb

 nnb

777

 D’station Racing

Aston Martin Vantage AMR

 

Satoshi Hoshino

Tomonobu Fujii

Charlie Fagg

 

 

Reserve

Naast de 62 uitgenodigde teams zijn er 6 teams op de reservelijst gezet. De lijst is op volgorde van mogelijke deelname bij het wegvallen van uitgenodigde teams, onafhankelijk van klasse.

Reserve

Klasse

No.

Team

Auto

div.

Coureurs

1

LMP2

49

 High Class Racing

Oreca 07-Gibson

Pro/Am

 Jan Magnussen

 Kevin Magnussen

 Mark Patterson

2

GTE Am

488

Rinaldi Racing

Ferrari 488 GTE Evo

 

Pierre Ehret

 nnb

 nnb

3

LMP2

29

Racing Team Nederland

Oreca 07-Gibson

Pro/Am

 Frits van Eerd

 Giedo van der Garde

 Nyck de Vries

4

GTE Am

18

 Absolute Racing

Porsche 911 RSR-19

 

 Andrew Haryanto

 nnb

 nnb

5

GTE Am

95

 TF Sport

Aston Martin Vantage AMR

 

 John Hartshorne

 nnb

 nnb

6

LMP2

20

 High Class Racing

Oreca 07-Gibson

Pro/Am

 Dennis Andersen

 Anders Fjordbach

 nnb

 

 

 

LINKS

ACO maakt deelnemers bekend.

 

 

Share