24 uur van Le Mans 2018.

Print Friendly, PDF & Email

 

<<24 uur van Le Mans 2017 24 uur van Le Mans 2018 24 uur van Le Mans 2016 >>

 

DATUM

De 24 uur van Le Mans in 2018, de 86stre editie van deze endurance klassieker, zal dit jaar worden verreden op 16 en 17 Juni.

 

DEELNEMERS

DSC01240

Foto: Marco van de Bildt

Tijdens een persconferentie is door de Automobile Club de l’Ouest (ACO) en de FIA de deelnemerslijst bekend gemaakt voor de 24 uur van Le Mans op 16 en 17 Juni dit jaar. In totaal staan er 60 wagens op de lijst, waarvan er 36 deelnemen aan het volledige seizoen van het FIA World Endurance Championship (WEC). De teams hebben ook hun eerste rijder bekend gemaakt. De deelnemers zijn in gelijke aantallen verdeeld over de GT en de prototype klassen, waarbij de LM P2 klasse de grootste is met 20 deelnemers. Ook dit jaar staat Racing Team Nederland weer op de deelnemerslijst met als coureurs Frist van Eerd, Giedo van der Garde en Jan Lammers, die voor de 24ste keer meedoet. In totaal is nu van zeven Nederlanders bekend dat ze een stoeltje hebben.

 

LM P1 klasse

1. Rebellion Racing – Rebellion R13 Gibson – André Lotterer

3. Rebellion Racing – Rebellion R13 Gibson – Thomas Laurent

4. Team ByKolles – ENSO CLM P1/01 NISMO – Oliver Webb

5. CEFC TRSM Racing – Ginetta G60-LT-P1 Mecachrome – Charles Robertson

6. CEFC TRSM Racing – Ginetta G60-LT-P1 Mecachrome – Oliver Rowland

7. Toyota Gazoo Racing – Toyota TS050 Hybrid – Mike Conway

8. Toyota Gazoo Racing – Toyota TS050 Hybrid – Sebastien Buemi

10. DragonSpeed – BR Engineering BR1 Gibson – Henrik Hedman / Renger van der Zande

11. SMP Racing – BR Engineering BR1 AER – Mikhail Aleshin

17. SMP Racing – BR Engineering BR1 AER – Vitaly Petrov

 

LM P2 klasse

22. United Autosports – Ligier JS P217 – Phil Hanson

23. Panis Barthez Competition – Ligier JS P217 – Timothe Buret

25. Algarve Pro Racing – Ligier JS P217 – Mark Patterson

26. G-Drive Racing – Oreca 07 – Roman Rusinov

28. TDS Racing – Oreca 07 – Francois Perrodo

29. Racing Team Nederland – Dallara P217 – Frits van Eerd / Jan Lammers / Giedo van der Garde

31. DragonSpeed – Oreca 07 – Roberto Gonzalez

32. United Autosports – Ligier JS P217 – Hugo de Sadeleer

33. Jackie Chan DC Racing – Ligier JS P217 – David Cheng

34. Jackie Chan DC Racing – Ligier JS P217 – Jacques Nicolet

35. SMP Racing – Dallara P217 – Victor Shaitar

36. Signatech Alpine Matmut – Alpine A470 – Nicolas Lapierre

37. Jackie Chan DC Racing – Oreca 07 – Jazeman Jafaar

38. Jackie Chan DC Racing – Oreca 07 – Ho-Pin Tung

39. Graff-SO24 – Oreca 07 – Vincent Capillaire

40. G-Drive Racing – Oreca 07 – James Allen

44. Eurasia Motorsport – Ligier JS P217 – Marko Asmer

47. Cetilar Villorba Corse – Dallara P217 – Roberto Lacorte

48. IDEC Sport – Ligier JS P217 – Paul Lafargue

50. Larbre Competition – Ligier JS P217 – Erwin Creed

 

GTE-Pro klasse

51. AF Corse – Ferrari 488 GTE – Alessandro Pier Guidi

52. AF Corse – Ferrari 488 GTE – Toni Vilander

63. Corvette Racing – Corvette C7.R – Jan Magnussen

64. Corvette Racing – Corvette C7.R – Oliver Gavin

66. Ford Chip Ganassi Racing Team UK – Ford GT – Stefan Muecke

67. Ford Chip Ganassi Racing Team UK – Ford GT – Andy Priaulx

68. Ford Chip Ganassi Racing Team USA – Ford GT – Joey Hand

69. Ford Chip Ganassi Racing Team USA – Ford GT – Ryan Briscoe

71. AF Corse – Ferrari 488 GTE – Davide Rigon

81. BMW Team MTEK – BMW M8 GTE – Martin Tomczyk / Nicky Catsburg

82. BMW Team MTEK – BMW M8 GTE – Augusto Farfus

91. Porsche GT Team – Porsche 911 RSR – Richard Lietz

92. Porsche GT Team – Porsche 911 RSR – Michael Christensen

93. Porsche GT Team – Porsche 911 RSR – Patrick Pilet

94. Porsche GT Team – Porsche 911 RSR – Romain Dumas

95. Aston Martin Racing – Aston Martin Vantage – Marco Sorensen

97. Aston Martin Racing – Aston Martin Vantage – Alex Lynn

 

GTE-Am klasse

54. Spirit of Race – Ferrari 488 GTE – Thomas Flohr

56. Project 1 – Porsche 911 RSR – Jörg Bergmeister

61. Clearwater Racing – Ferrari 488 GTE – Weng Sun Mok

70. MR Racing – Ferrari 488 GTE – Motoaki Ishikawa

77. Dempsey Proton Racing – Porsche 911 RSR – Matteo Cairoli

80. Ebimotors – Porsche 911 RSR – Fabio Babini

84. JMW Motorsport – Ferrari 488 GTE – Liam Griffin

85. Keating Motorsports – Ferrari 488 GTE – Ben Keating / Jeroen Bleekemolen

86. Gulf Racing – Porsche 911 RSR – Michael Wainwright

88. Proton Competition – Porsche 911 RSR – Matt Campbell

90. TF Sport – Aston Martin Vantage GTE – Salih Yoluc

98. Aston Martin Racing – Aston Martin Vantage GTE – Paul Dalla Lana

99. Proton Competition – Porsche 911 RSR – Patrick Long

 

Reserve

41. APM Monaco KCMG – Dallara P217 – Louis Prette

55. Spirit of Race -Ferrari 488 GTE – Duncan Cameron

49. High Class Racing – Dallara P217 – Anders Fjordbach

24. Respol Racing Engineering – ORECA 07 – Norman Nato

62. Scuderia Corsa – Ferrari 488 GTE – Cooper MacNeil

83. Krohn Racing – Ferrari 488 GTE – Tracy Krohn

27. IDEC Sport Racing – Ligier JS P217 – Patrice Lafargue

43. ARC Bratislava – Ligier JS P217 – Miroslav Konopka

42. Brian Alder – Riley Mk 30 – Mark Kvamme

 

 

LINKS

Deelnemers 24 uur van Le Mans 2018 bekend gemaakt.

 

 

 

Share